Funkcjonalne domy z bali

Funkcjonalne domy z bali

Mieszkaj ekologicznie

Od wielu lat jesteśmy producentem funkcjonalnych domów drewnianych oraz obiektów użyteczności publicznej również wznoszonych w tej technologii. W procesie budowy wykorzystujemy lite, masywne bale, co gwarantuje niezwykłą wytrzymałość konstrukcji, a także korzystnie wpływa na estetykę budynku. Stawiane domy utrzymane są w stylu góralskim, co wiąże się z wypełnieniem szczelin powstających między balami naturalnym mszeniem zapewniającym doskonałą szczelność. Technologia, w jakiej budujemy domy z drewna, wywodzi się z Podhala i jest z powodzeniem stosowana od ponad pół wieku.

 

Nasza oferta

Budowle drewniane - jakie konstrukcje wznosimy?Wykonujemy sezonowe i całoroczne domy mieszkalne z bali, karczmy góralskie, stajnie, altany, a także zajmujemy się obkładaniem budynków murowanych balami. Jesteśmy również producentem działkowych domów drewnianych o powierzchni do 35 metrów kwadratowych, których budowa jest możliwa bez zezwolenia. Przeprowadzamy renowację zabytków drewnianych oraz przenosimy budynki drewniane
Budowle drewniane - miejsce i czas wykonaniaDom bądź inny budynek z bali może w całości powstać w siedzibie naszej firmy, a następnie – w ponumerowanych elementach – zostać przewieziony we wskazane miejsce. Takie rozwiązanie jest niezwykle praktyczne i doceniane przez wielu inwestorów, ponieważ cały proces obróbki zostaje wykonany w naszym zakładzie, a do Klienta trafiają gotowe elementy. Jeżeli wymiary działki na to pozwalają, konstrukcja może zostać wzniesiona od podstaw w miejscu wskazanym przez inwestora.To rozwiązanie jest praktyczne w sytuacji, gdy stawiany budynek ma duza powierzchnię. W obu przypadkach inwestor ma sposobność stałego nadzorowania prac, a co za tym idzie, wprowadzania zmian w projekcie, jeśli w trakcie budowy zdecyduje się na inne rozwiązania. Czas montażu obiektu uzależniony jest od powierzchni budynku i trwa od 2 do 4 tygodni.
Budowle drewniane - wykończenieBudowane przez nas domy z bali lub inne obiekty użyteczności publicznej oddajemy do użytku w stanie surowym zamkniętym bądź wykończonym – gotowym do zamieszkania. Niewątpliwym atutem współpracy z nami, jest możliwość wykonania części prac samodzielnie przez Klienta, systemem gospodarczym. Takie rozwiązanie znacznie zredukuje koszty budowy. Budynki wykonujemy z własnego lub powierzonego nam przez inwestora materiału.
Budowle drewniane - wycenaKoszt budowy domu z drewna jest ustalany indywidualnie z Klientem po zapoznaniu się z projektem i omówieniu zakresu prac. Budujemy według projektów standardowych lub opracowanych przez zewnętrznych architektów. Rozliczenia następują etapami w miarę postępu prac.

Podejmiemy się najbardziej śmiałych realizacji.

Jesteśmy otwarci na potrzeby naszych klientów. Chętnie służymy radą i fachową pomocą w kwestiach doboru projektu, wyboru technologii i rodzaju zastosowanych rozwiązań.